DĚTI V KUCHYNI – 1.ČÁST

Článek jak dítě zapojit do pomoci v kuchyni a vytvořit v něm větší zájem o potraviny samotné, jsem se rozhodla rozdělit do několika částí.

V prvním části Vás seznámím s pomocníky, které mohou děti bezpečně používat v kuchyni. Vše je ověřené na dětech! Nebudete kupovat zajíce v pytli 🙂

Všichni moc dobře víme, že IKEA je fakt na některé věci super obchod. Věci pro děti mají opravdu promyšlené do posledního detailu a většina je cenově dostupná. Proto i tito pomocníci jsou z velké části z IKEA 🙂

Nemusíte se bát, že dané věci využíjí jenom děti, jsou naprosto plnohodnotnými pomocníky i pro nás dospělé.

TAKŽE…

  1. KRÁJEČ NA JABLKO – menším dětem bych určitě doporučila jablko nejdříve rozkrájet podélně (na hvezdičku) na 3.části. Nemají ještě tolik síly, aby si dokázaly rozkrojit úplně celé jablíčko.
  2. NŮŽ A ŠKRABKA – navrženo pro bezpečnější práci s nožem a škrabkou.
  3. VLNKOVACÍ KRÁJEČ – využijí dětí na krájení okurky, mrkve, brambor, banánu, atd. Zase je lepší jim hodně tvrdou zeleninu podělně překrojit.
  4. SADA ODMĚREK – místo váhy ze začátku děti mohou používat odměrky.
  5. SILIKONOVÁ PODLOŽKA – super na vykrajování, společné zpracovaní těsta, valení, atd. V IKEA mají ještě růžovou, kterou můžete použít místo pečícího papíru.
  6. SADA NA PEČENÍ – tuto sadu bych kupovala, až po vyzkoušení klasické metličky/vařečky. Když dítěti nebude sedět úchop klasické vařečky/metličky zvolila bych její zkracenou verzi z této sady.
  7. STŮL A DVĚ ŽIDLIČKY – za tu cenu je to určitě dobrá volba na vytvoření pracovní plochy. Zarověn lze stůl využít na stolovaní.

Další věcí, kterou budete nejspiš řešit je, zda-li malému dítěti vytvořit pracovní kout v jeho výšce, nebo stačí-li stolička/učící věž ke kuchyňské lince.

Tady by si každý musí určit možnosti, jak cenové, tak i místa v bytě. Za mě je určitě lepší, vybudovat dítěti pracovní kout. Kde má možnost ve své vyšce pracovat, krájet, míchat, atd. Taky nemám nic proti stoličce či učící věži. Každý si najde tu správnou možnost.

V další částí se s vámi podělím o zkušenosti a možné rady, jak dětem více přiblížit chod v kuchyni i možnosti, jak pro ně lépe nachystat prostředí.

Mají vaše děti zájem o vaření/pečení? Máte nějakého dalšího pomocníka, který vám v článku chybí? Teším se na vaše komentáře 🙂


Nenechte si nic uniknout, přihlašte se do emailového klubu RADOSTI DO E-MAILU .

Každé úterý vám pošlu nové inspirace, nápady, …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *