ZDRAVÉ VAŘENÍ

Na této stránce naleznete všechny recepty a návody na zdravé vaření s dětmi.

U každého receptu je stručný popis. Sdílíme s Vámi pouze ověřené recepty s velkým důrazem na sezónnost a české suroviny.

Cílem je naučit děti více se zapojovat do výběru surovin,  jejich nákupu a zpracování. Od nás dospělých to bude chtít spoustu trpělivosti, povídání, vysvětlování, ale výsledek opravdu stojí za to. Jsme tady pro vás, abychom vám v této cestě, co nejvíce pomohly. Vaše dítě nebude mít problém s obezitou, poruchu příjmu potravy, nedostatek energie a chuti do života.

I já (Marta) jsem si zažila různé neduhy, stravovací (nezdravé) návyky, závislost na cukru i na dalších potravinách. Když jsem se nad tímto zamýšlela, dospěla jsem k prvopočátku těchto návyků, které mě trápili až do dospělého věku. Všechno začlo už v bříšku, pokračovalo stravováním v dětství…Proto si teď uvědomuji, jak je důležité dětem ukazovat, že existuje ovoce, zelenina, lokální produkty, opravdové máslo, farmářské maso (myslím tím, opravdu BIO maso od nestresovaného dobytka), případně, že je úplně v pořádku být vegetariánem/veganem.

Vím, že se hodně rodičů potýká se zvykem dětí, které nemají moc potřebu jíst a naopak jsou děti,  které sní, na co příjdou. Společně naučíme děti (a tímpádem i nás dospěláky) jíst zdravě (čti zdravým selským rozumem), pravidelně, ohleduplně a s plnou pozorností.

Pro rodiče, kteří to myslí opravdu vážně, doporučuji přečíst tento článek 7. NÁVYKŮ + DVA NAVÍC PRO RODIČE A DĚTI

RECEPTY